Громадське спостереження

Громадське спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання (далі – зовнішнє оцінювання) здійснюється з метою забезпечення відкритості, прозорості, широкого та об’єктивного інформування громадськості про його проведення.

Право на здійснення громадського спостереження передбачене Положенням про громадське спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання, що затверджене наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 25.11.2011 р. № 1354 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 15.01.2016 р. № 20), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03 лютого 2016 р. за № 180/28310.

Громадське спостереження може здійснюватися на таких етапах організації та проведення зовнішнього оцінювання:

  • реєстрація осіб, які виявили бажання пройти зовнішнє оцінювання;
  • проведення тестуванняв пунктах зовнішнього оцінювання;
  • визначення результатів;
  • засідання апеляційної комісії;
  • засідання регламентних комісій при регіональних центрах (далі – регламентна комісія);
  • засідання експертної комісії з питань визначення результатів зовнішнього оцінювання при Українському центрі оцінювання якості освіти (далі – експертна комісія з визначення рейтингової оцінки), експертних груп при регіональних центрах оцінювання якості освіти (далі – регіональна експертна група).

До суб’єктів громадського спостереження належать громадські організації, батьківські комітети, піклувальні ради навчальних закладів, засоби масової інформації.

Реєстрація громадських спостерігачів здійснюється Українським і регіональними центрами оцінювання якості освіти на підставі таких документів:

  1. Подання суб’єктів громадського спостереження. У поданні про реєстрацію громадських спостерігачів зазначається прізвище, ім’я, по-батькові, рік народження особи, уповноваженої на здійснення спостереження, а також територіальні межі (область), де планується проведення громадського спостереження. Подання засвідчується печаткою відповідного органу (організації чи навчального закладу).
  2. Письмового зобов’язання особи, вказаної в поданні, щодо дотримування прав та обов’язків громадського спостерігача.
  3. Письмової згоди особи, вказаної в поданні, на обробку персональних даних.
  4. Копії документа, що посвідчує особу – представника суб’єкта громадського спостереження.

Термін реєстрації громадських спостерігачів – 5 робочих днів із дня отримання відповідного подання.

Після реєстрації громадські спостерігачі отримують посвідчення встановленого зразка, що підтверджують їхні повноваження. Із посвідченнями громадського спостерігача, виданими Українським центром оцінювання якості освіти, особа може здійснювати громадське спостереження на об’єктах, розташованих у будь-якому регіоні України. Із посвідченнями, виданими регіональними центрами оцінювання якості освіти, – на об’єктах, розташованих в областях, що належать до сфери обслуговування відповідного регіонального центру.

Для спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання в пункті зовнішнього оцінювання, радимо скористатися пам’яткою громадського спостерігача.

За детальною інформацією просимо звертатися до координатора з питань громадського спостереження від Українського центру оцінювання якості освіти, провідного спеціаліста відділу інформації та комунікації з громадськістю Ірини Марущак.

Телефон: (044) 486-09-62; адреса електронної пошти:zno_info@testportal.gov.ua

Перелік суб’єктів громадського спостереження, представників яких зареєстровано громадськими спостерігачами за проведенням ЗНО.

Кiлькiсть переглядiв: 707

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.